Sensacja! Polska startuje w EUROPIE 1
21.11.99
Kapitan Jerzy Knabe kabluje z Londynu. W latach naszych młodości, to znaczy Jurka Knabe i mojej, zwrot "kabluje" nie mało znaczenia pejoratywnego. Po prostu, było to telegraficzne przekazywanie niezwykle ważnej i pilnej informacji z oddali. Otóż poniższa sensacyjna wiadomość jest właśnie tej materii.

BOMBA ! Joasia Pajkowska, żeglarka, kiedyś związana z katamaranami Almatur i Wojtkiem Kaliskim, od dziesięciu lat w Anglii, pracuje jako kierownik w stoczni jachtowej, jest również członkiem załogi jednostki ratowniczej RNLI (!), równocześnie cały czas żegluje. Jak narazie, jest jedyną kobietą zgloszona do regat STAR Europe 1 (Singlehanded Transatlantic Race) Start czerwiec 2000. Jacht ma, popłynie pod polską banderą, oczywiście jest zainteresowana znalezieniem sponsorów. Trzeba pomoc tym co sami robia i nie ogladaja sie na innych. Uważam, że jest to rzadka okazja dla sponsora. Ze swojej strony będę tą sprawę popularyzowal. Twoja szacowna strona w sieci ma pierwszeństwo. Szczegoly wkrótce. JERZY KNABE, Londyn

Moi Drodzy Czytelnicy - oczekujcie regularnych informacji na www.zagle.silesia.pl/kulinski Zainteresowanych rejsami "Lady B", "Sadyby" i "Antiki" informuję, że kapitanowie tych jachtów na razie milczą.

JERZY KULIŃSKI