Baranowski ostro na Pacyfiku
23.12.99
Ośrodek Śledzenia Rejsu jachtu "Lady B" informuje, że stacja KB2PNM (operator Robert Krasowski) nawiązała dziś kolejną łączność radiową z kpt. Krzysztofem Baranowskim - samotnym zeglarzem okrążającym świat. Łebski kapitan (to także znaczy - kapitan z Łeby) informuje, że jacht o godzinie 1700 znajdował się w połowie drogi pomiędzy Kanałem Panamskim i archipelagiem ekwadorskich wysp Galapagos (poz. 4 stopnie N i 84 stopnie W) na Pacyfiku. Za lewym trawesem pozostała kolumbijska wyspa Malpelo a do prawego zbliża się wyspa Cocos.
Krzysztof melduje, że jacht płynie bajdewindem i ma duże przebiegi dobowe. Pogoda jest pochmurna i ponura. Prosi o informacje z Polski. W poprzedniej sesji łaczności przekazałem mu mu, komu przyznano nagrodę główną Rejs Roku '99 - Srebrny Sekstant. Teraz proszę Roberta o ekspedycję najserdeczniejszych życzeń pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Żyj wiecznie Chris!
Informacje o s/y "LADY B" szukajcie na www.zagle.silesia.pl/kulinski (i stronach współpracujących), w "Dzienniku Bałtyckim", "Gazecie Wyborczej", no i oczywiście w "ŻAGLACH". Czekamy na informacje z ciekawostkami!
Operatorowi KB2PNM - Robertowi wielkie dzięki!

JERZY KULIŃSKI